Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan obdarzał Was wszystkich zdrowiem, mocą i potrzebnymi łaskami.

Środą Popielcową Kościół katolicki rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu.

- W ostatnich sekundach swojego życia wołali z tej szubienicy: "Do zobaczenia w niebie, rodacy!". A Fryderyk Gaweł zawołał: "Niech żyje Pol..." ale już nie powiedział całego słowa, bo stryczek zadzierzgnął się... - wspominał dziś ks. Jan Krawiec w Żabnicy.

15 maja 1978 roku, w Katedrze Wawelskiej, diakon Jacek Jaskiernia otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Karola Wojtyły.

Tak najmłodsi parafianie przeliczali święto stulecia parafii. Ich rodzice mówili o łaskach, które spływają na stuletnią wspólnotę przy poświęceniu kościoła, a młodzież przyrzekała bp. Romanowi Pindlowi strzec skarbu wiary w kolejnym wieku.

Kiedy odradzała się ojczyzna, rodziła się też żabnicka samodzielność kościelna. Dlatego wierni jednocześnie podziękowali za wiek parafii i ojczystej wolności.