Biskup Roman Pindel udziela dyspensy wszystkim Wiernym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i wzywa do pozostania w domach.

W tym trudnym czasie zagrożenia, kierujemy się wiarą, miłością bliźniego oraz roztropnością. Opierając się na wiedzy epidemiologicznej wiemy, że najgorsze jest tuż przed nami.

Spróbujmy odczytać ten apel zastanawiając się nad naszym przeżywaniem Eucharystii.

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan obdarzał Was wszystkich zdrowiem, mocą i potrzebnymi łaskami.

Środą Popielcową Kościół katolicki rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu.

- W ostatnich sekundach swojego życia wołali z tej szubienicy: "Do zobaczenia w niebie, rodacy!". A Fryderyk Gaweł zawołał: "Niech żyje Pol..." ale już nie powiedział całego słowa, bo stryczek zadzierzgnął się... - wspominał dziś ks. Jan Krawiec w Żabnicy.