Ks. bp. Roman Pindel zachęca do poznawania i przyznawania się do Dobrej Nowiny.

Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Mimo, iż tegoroczny Adwent przypada na czas pandemii spróbujmy jak najlepiej przygotować się do świąt Narodzin Bożej Dzieciny.

- W ostatnich sekundach swojego życia wołali z tej szubienicy: "Do zobaczenia w niebie, rodacy!". A Fryderyk Gaweł zawołał: "Niech żyje Pol..." ale już nie powiedział całego słowa, bo stryczek zadzierzgnął się... - wspominał dziś ks. Jan Krawiec w Żabnicy.

15 maja 1978 roku, w Katedrze Wawelskiej, diakon Jacek Jaskiernia otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Karola Wojtyły.

Tak najmłodsi parafianie przeliczali święto stulecia parafii. Ich rodzice mówili o łaskach, które spływają na stuletnią wspólnotę przy poświęceniu kościoła, a młodzież przyrzekała bp. Romanowi Pindlowi strzec skarbu wiary w kolejnym wieku.

Kiedy odradzała się ojczyzna, rodziła się też żabnicka samodzielność kościelna. Dlatego wierni jednocześnie podziękowali za wiek parafii i ojczystej wolności.

Gantry 5 Core Features

Particles are simple user interface blocks that hook seamlessly into Gantry 5
Configure and structure your menu hierarchy with our new Menu editor
Easy-to-use drag-n-drop layout manager makes layouts a breeze to create
Made a mistake in the layout manager? No problem, you can easily undo it
Icon Picker, Image Picker, Font Picker, Collections, and much, much more!
Dynamic compilation of multiple CSS preprocessors is supported in Gantry 5
Easily add Gantry 5 particles to a location-configurable off-canvas panel
Gantry 5 uses the super-powerful Twig templating system to build your themes
Easily configure Gantry 5 with simple-to-use YAML syntax