15 maja 1978 roku, w Katedrze Wawelskiej, diakon Jacek Jaskiernia otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Karola Wojtyły.

Tak najmłodsi parafianie przeliczali święto stulecia parafii. Ich rodzice mówili o łaskach, które spływają na stuletnią wspólnotę przy poświęceniu kościoła, a młodzież przyrzekała bp. Romanowi Pindlowi strzec skarbu wiary w kolejnym wieku.

Kiedy odradzała się ojczyzna, rodziła się też żabnicka samodzielność kościelna. Dlatego wierni jednocześnie podziękowali za wiek parafii i ojczystej wolności.

Z radością zapraszamy na Uroczystości 100-lecia Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Żabnicy połączone z konsekracją kościoła i nowego ołtarza.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Maryjnych w naszym kościele parafialnym.

Centrum wspólnoty parafialnej jest jej świątynia, punktem centralnym każdej świątyni jest ołtarz. Na nim od czasów apostolskich dokonuje się największa tajemnica chrześcijaństwa, którą jest Przeistoczenie.