Wiadomości
parafiazabnica.pl
Na skrzyżowaniu szlaków turystycznych na „Skałce” jest kaplica. W okresie letnim od początku czerwca do końca października o godz. 1530 w każdą niedzielę i nakazane święta kościelne odprawiana jest Msza św.
Od wielu lat ta Eucharystia w plenerze gromadzi oprócz miejscowych parafian liczne grono turystów i wędrowców najczęściej powracających z Prusowa, Rysianki, Romanki lub Pilska.


Raz w roku, na świętego Michała Archanioła, w ostatnią sobotę września, przy bacówce na Hali Boraczej odprawiana jest Msza św. dziękczynna na zakończenie okresu pasterskiego w Beskidzie Żywieckim. Jest to już głośny w Polsce i za granicą jesienny redyk - "Łossod", czyli rozejście się owiec do poszczególnych gospodarstw, a z nimi baców i juhasów. To powód do świętowania, muzykowania i zabaw, a przede wszystkim dziękowania Panu Bogu za jeszcze jeden przeżyty na hali rok.
Przy samym schronisku na Hali Boraczej w okolicach dnia świętego Huberta odprawiana jest Msza św. licznie gromadząca członków Kół Łowieckich.