OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.12.2022

BOŻE NARODZENIE

Przeżywając te wielkie świąteczne chwile życzymy Wszystkim Parafianom i Naszym Gościom, aby Nowonarodzony Boży Syn błogosławił Wam, darzył ciepłem i dobrocią, pomagał przezwyciężyć wszelkie słabości i lęki, wzmacniał wiarę, nadzieję i miłość. Życzymy też, by Boże Dzieciątko, obdarzyło Was zdrowiem, dostatkiem, pomyślnością i wszelką pociechą.

Nieszpory świąteczne dzisiaj o 17:30. W drugi dzień świąt, czyli w święto św. Szczepana nie będzie Mszy św. wieczornej.
W kalendarzu Liturgicznym:
- wtorek – wspomnienie św. Jana, apostoła i ewangelisty – święcenie wina.
- środa – wspomnienie śś. Młodzianków, męczenników
- piątek – święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
- niedziela 1 stycznia-  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
Intencje mszalne na bieżący tydzień są umieszczone w gablotce.
Kancelaria parafialna będzie nieczynna do 12 stycznia 2023 r.
Trwa Wizyta Duszpasterska po domach. Szczegółowy plan w gablotce i na stronie internetowej parafii. Prosimy o zapoznanie się z programem. Już jest jedna zmiana godziny kolędy dotyczy trasy: ul. Pogodnej i Leszczyńskiej, bo rozpocznie się o godzinie 8:00
Serdecznie dziękujemy siostrze Rafaelii i wszystkim osobom, które przyczyniły się do upiększenia naszej świątyni przed świętami Bożego Narodzenia.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego, którego cena wynosi 15 zł szczególnie polecamy blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia. Natomiast w tygodniku Niedziela, o tym co powinniśmy zrobić, żeby nie zmarnować tych dni świątecznych.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, tradycyjnie planujemy Orszak Trzech Króli. Zapraszam do zaangażowania.
Planuje zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu autokarowego do Grecji w dniach od 28 czerwca do 9 lipca 2023. Udało się podjąć współprace z Centrum Pielgrzyma z Pewli Wielkiej. Biuro na dzień dzisiejszy podało cenę za przejazd i pobyt w Parali, która wynosi 2090 zł za 12 dni. Natomiast dopiero końcem stycznia zostanie podana cena wyjazdów do Meteorów i Aten, oraz innych ciekawych miejsc Grecji. Osoby już zainteresowane tym wyjazdem zapraszam do zapisywania się w zakrystii.