Drogowskazy
Wielki Post jest czasem odnowy dla Kościoła, wspólnot i poszczególnych wiernych.

W historii zbawienia nie ma przypadków. Wydarzenia są często Bożym znakiem, który trzeba umieć  odczytać.

Ubóstwo ma  wiele znaczeń. Najczęściej oznacza brak wystarczających środków materialnych.

Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego Papieża – Polaka, gdyby nie było Twojej wiary, nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem.

Boże Narodzenie to pojednanie z Bogiem i w Bogu z ludźmi, żeby siła tego pojednania, czyli miłości, była większa od jakichkolwiek przeciwsił, żeby się nie pozwoliła zniszczyć, żeby stale budowała fundament życia społecznego, życia narodowego, poczynając od rodziny poprzez wszystkie środowiska, poprzez wszystkie wspólnoty, sięgając do całego narodu.