Drogowskazy
„Nikt nie może czuć się wyłączony z miłości Ojca, szczególnie w świecie, który bogactwo czyni pierwszym celem i zamyka osoby na innych” – czytamy w orędziu Ojca Świętego Franciszka na II Światowy Dzień Ubogich. Będziemy obchodzić go w Kościele 18 listopada pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7).

„Podejmując modlitwę św. Jana Pawła II, szczególnego świadka tego stulecia, proszę Boga o łaskę wiary, nadziei i miłości dla wszystkich Polaków, aby w jedności i pokoju dobrze korzystali z tak cennego daru wolnościˮ – napisał Ojciec Święty Franciszek do Polaków z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. List został przesłany na ręce przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Jest przeznaczony do wykorzystania duszpasterskiego w niedzielę 11 listopada.

W naszych listopadowych wizytach na cmentarzu nie chodzi tylko o jesienny spacer, ale przede wszystkim o naszą modlitwę; nasi zmarli potrzebują płynącej z serca modlitwy. Módlmy się więc za nich i uczmy tego młode pokolenie Polaków, ufając, że kiedyś ktoś z nich pomodli się nad naszym grobem – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w orędziu na Uroczystość Wszystkich Świętych.

Dziękuję wszystkim pielgrzymom za pragnienie zbliżenia się do centrum życia chrześcijańskiego, do Rzymu, do Stolicy Piotrowej, do centrum nauczania, które jest z Ducha Świętego. Chcemy wracać do naszych zajęć jako ludzie przemienieni, ci sami lecz nie tacy sami – mówił w Rzymie do wiernych z archidiecezji poznańskiej abp Stanisław Gądecki.

Wielki Post jest czasem odnowy dla Kościoła, wspólnot i poszczególnych wiernych.

W historii zbawienia nie ma przypadków. Wydarzenia są często Bożym znakiem, który trzeba umieć  odczytać.